Intensywna terapia

Intensywna terapia

Współpracujemy z Tobą na oddziale intensywnej terapii, abyś mógł dostarczać precyzyjne i skuteczne leczenie, ufając naszym rozwiązaniom.

Pacjenci leczeni na oddziale intensywnej terapii (OIT) w pierwszej kolejności wymagają monitorowania oraz leczenia w szpitalu. W wielu przypadkach występują u nich choroby współistniejące1. Wiemy, że opieka nad pacjentami w OIT często jest wyścigiem z czasem i wymaga najnowszych innowacji, aby zapewnić dostarczanie leków, wsparcie narządów i leczenie żywieniowe.

Zobowiązaliśmy się do bycia Twoim partnerem, zapewniającym najlepsze w branży technologie i usługi przeznaczone do wielonarządowego wsparcia w OIT.

Ostre uszkodzenie nerek (AKI) jest coraz częstszym powikłaniem ostrych stanów chorobowych na oddziałach intensywnej terapii i w szpitalach2,3,4, odnotowując 1,4 mln pacjentów z AKI wymagających leczenia nerkozastępczego5. Od ponad 20 lat jesteśmy liderem w dziedzinie ciągłej terapii nerkozastępczej, a nasza wyjątkowa technologia pomaga leczyć pacjentów z ostrym uszkodzeniem nerek. W ramach naszej współpracy ze specjalistami intensywnej terapii ulepszamy opcje terapeutyczne i prowadzimy kompleksowe szkolenia oraz zapewniamy nieustanne wsparcie kliniczne i techniczne. Dodatkowo rosną potrzeby związane ze wsparciem narządów z lub bez AKI. Zależy nam na tym, aby być Twoim partnerem z wiodącymi w branży technologiami i usługami, które dają możliwość prowadzenia na OIT terapii wspierających wiele narządów, m.in. wątrobę i płuca, oraz oczyszczanie krwi.

Przełomowe globalne rozwiązania w Intensywnej Terapii

Dostępność

Nasza technologia ciągłego leczenia nerkozastępczego jest dostępna w ponad 80 krajach i w 29 wersjach językowych.

Jakość

Technologia stosowana w ciągłym leczeniu nerkozastępczym (CRRT) pozwala zapewnić wysoki standard opieki na OIT w przypadku ostrego uszkodzenia nerek (AKI). Na całym świecie wykonano ponad 7 milionów zabiegów CRRT.

Bezpieczeństwo

Nasza technologia CRRT jest bardzo dokładnym systemem, który został zbudowany z wykorzystaniem zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, aby pomóc w ścisłym monitorowaniu i prowadzeniu opieki nad pacjentem.

System PRISMAFLEX  — ciągłe leczenie nerkozastępcze dla pacjentów w stanie krytycznym z ostrym uszkodzeniem nerek (AKI)

System PRISMAFLEX

Innowacyjny system PRISMAFLEX wspomaga powrót do zdrowia pacjentów w stanie krytycznym z ostrym uszkodzeniem nerek (AKI). Jest to elastyczny system, który spełnia wymagania wielu terapii, tworząc wszechstronną platformę, którą można dostosować do konkretnych potrzeb pacjenta.

Algorytmy zarządzania przepływem płynów pomagają zbilansować parametry biochemiczne pacjenta z usuwaniem płynu w celu optymalizacji leczenia. System ten umożliwia monitorowanie terapii pacjenta z dokładnością do 7 ml płynu w dowolnym momencie.

Gdy liczy się czas, PRISMAFLEX może również być pomocny dzięki automatycznym korektom i natychmiastowej wizualnej informacji zwrotnej na temat leczenia. Dzięki temu systemowi możesz przeznaczyć czas na opiekę nad pacjentem, zamiast na obsługiwanie maszyn.

Aby prowadzić leczenie z wykorzystaniem systemu PRISMAFLEX w sposób bezpieczny i prawidłowy, należy zapoznać się z instrukcją obsługi.

Fotografia PRISMAX Helios

System PRISMAX

System PRISMAX został zaprojektowany, aby zapewnić zindywidualizowane i skuteczne leczenie pacjentów w stanie krytycznym na oddziale intensywnej terapii poprzez prowadzenie ciągłej terapii nerkozastępczej (CRRT, ang. continuous renal replacement therapy) i terapii wspierających inne narządy. Elastyczny system spełnia wymagania związane z wieloma terapiami i jest kompatybilny z kilkoma błonami, aby odpowiadać na potrzeby poszczególnych pacjentów, w tym pacjentów o niskiej masie ciała.

System PRISMAX stworzono w oparciu o zaangażowanie firmy Baxter w zachowanie bezpieczeństwa i wyposażono w zintegrowane funkcje monitorujące ustawienia i przebieg zabiegu, dzięki czemu zmniejsza on prawdopodobieństwo wystąpienia błędu ludzkiego.

Aby prowadzić leczenie z wykorzystaniem systemu PRISMAX w sposób bezpieczny i prawidłowy, należy zapoznać się z instrukcją obsługi.

Zestaw Oxiris Prismaflex

Zestaw OXIRIS do oczyszczania krwi

Nasz zestaw do oczyszczania krwi oXiris to jedyny zestaw do ciągłego leczenia nerkozastępczego CRRT 3 w 1 do oczyszczania krwi w sepsie, który upraszcza wiele wyzwań związanych z opieką nad pacjentami w stanie krytycznym. Wraz z rozszerzonym wskazaniem do usuwania różnych mediatorów zapalnych, zestaw oXiris łączy w sobie trzy funkcje: usuwanie endotoksyn, usuwanie cytokin oraz usuwanie płynu/toksyn mocznicowych za pomocą systemów PRISMAFLEX i PRISMAX.
Aby prowadzić leczenie z wykorzystaniem systemów PRISMAFLEX i PRISMAX z zestawem oXiris, należy zapoznać się z odpowiednimi instrukcjami obsługi.