Żywienie kliniczne

Żywienie kliniczne

Gdy stan zdrowia uniemożliwia pacjentom przyjmowanie dostatecznej ilości pokarmu, firma Baxter dostarcza ratujące życie rozwiązania przeznaczone do żywienia klinicznego, które wspomagają powrót do zdrowia. 

Niedożywienie może stanowić poważny problem w przypadku osób cierpiących na groźne dla życia choroby. Dotyczy to również 1 na 10 przedwcześnie urodzonych niemowląt, pacjentów leczonych chemioterapią, którzy utracili zdolność przyjmowania pokarmu drogą doustną, a także pacjentów poddanych poważnym zabiegom chirurgicznym i przewlekle chorych.

Często pobór substancji odżywczych niezbędnych do powrotu do zdrowia i zapobiegania jego pogorszeniu jest utrudniony, a w niektórych przypadkach żywienie dosutną drogą lub nawet przez sondę jest wręcz niemożliwe. Dlatego już w latach 40-tych XX wieku opracowaliśmy pionierskie rozwiązania w zakresie żywienia pozajelitowego (dożylnego) — to zagwarantowało nam pozycję lidera w dziedzinie żywienia klinicznego, którą wzmocniły innowacyjne i dostępne produkty oraz usługi dla pacjentów na całym świecie.

Aby pomagać pacjentom w powrocie do zdrowia i pełni sił, współpracujemy z lekarzami, pielęgniarkami i specjalistami w dziedzinie żywienia klinicznego. Dzięki tej współpracy pacjenci otrzymują niezbędne substancje odżywcze w sposób bezpieczny i skuteczny. 

 Home parenteral nutrition (HPN) patient Jana Daigle

Moje codzienne życie niczym się nie różni od codziennego życia innych ludzi. Oferta firmy Baxter przekonała mnie innowacyjnością i bezpieczeństwem produkcji preparatów, które stosuję. Świadomość, że mogę na nich polegać, daje mi poczucie bezpieczeństwa.

Jana, Pacjenci korzystający z żywienia pozajelitowego w domu

Image of woman smiling

Żywienie pozajelitowe w domu

Przewlekłe choroby, które mają wpływ na układ pokarmowy, powodując na przykład niezdolność do połykania, zaburzenie motoryki, nieswoiste zapalenie jelit, zaparcie czy skrócenie jelita, mogą wymagać stosowania codziennej klinicznej terapii żywieniowej, która zastępuje normalną dietę lub stanowi jej uzupełnienie. Żywienie pozajelitowe w domu (HPN) wprowadzono na początku lat 70-tych XX wieku, a dziś jest jedną z powszechnie stosowanych form leczenia na całym świecie. Pacjenci korzystający z żywienia pozajelitowego w domu mogą otrzymywać niezbędne substancje odżywcze w zaciszu swojego domu, stosując produkty zgodne ze wskazaniami lekarza spośród szerokiej oferty rozwiązań.   

Przełomowe rozwiązania w opiece żywieniowej na całym świecie

Dostęp

Tworzymy innowacyjne i dostępne produkty oraz usługi przeznaczone do stosowania w różnych miejscach świadczenia opieki zdrowotnej, między innymi na OIT, w szpitalach, zakładach opiekuńczo-leczniczych, klinikach, a nawet w domach pacjentów.

Jakość

Produkty oferowane przez naszą firmę zawierają wiele podstawowych składników niezbędnych do przygotowania dobrze zbilansowanych formulacji stosowanych w żywieniu klinicznym: białka, węglowodany, tłuszcze, elektrolity, pierwiastki śladowe i witaminy.

Bezpieczeństwo

Gotowe do użycia formulacje produkujemy według najwyższych standardów bezpieczeństwa. Preparaty o niestandardowym składzie można przygotować z zachowaniem spójnej jakości i bezpieczeństwa, wykorzystując nasze wiodące technologie farmaceutyczne.

23 procent

amerykańskich pacjentów cierpiących z powodu niedożywienia ponownie przyjęto do szpitala w ciągu trzydziestu dni od wypisania1

miliony

to przybliżona liczba hospitalizacji związanych z niedożywieniem w Stanach Zjednoczonych2

Dwukrotnie dłużej

trwają hospitalizacje w Stanach Zjednoczonych, które mogą być spowodowane niedożywieniem2