Docieramy do jeszcze większej liczby pacjentów w świecie bez granic

Wczoraj miałem zaszczyt reprezentować naszą firmę na corocznej konferencji „Brainstorm Health” organizowanej przez magazyn Fortune, podczas której brałem udział w panelu dotyczącym świata bez granic obok George’a Barretta, prezesa firmy Cardinal Health, i Michaela Milkena, prezesa Milken Institute.

Podobnie jak wiele innych branż i technologii, od których zależy nasze codzienne życie, globalizacja ma znaczny wpływ również na opiekę zdrowotną. I to zarówno dobry, jak i zły. Zdecydowanie przyczyniła się ona do zwiększenia świadomości, poszerzenia wiedzy fachowej i zwiększyła dostęp do dobrej jakości opieki nad pacjentami na całym świecie. Ale jednocześnie przyczyniła się do powstania nowych wyzwań, takich jak szybkie rozprzestrzenianie się pandemii czy nieustannie zwiększająca się liczba osób otyłych, zachorowań na cukrzycę i przewlekłą chorobę nerek, a także innych przewlekłych chorób w rozwijających się krajach.

Jest jednak wiele sposobów wykorzystania korzyści globalizacji w całej branży opieki zdrowotnej i w szerszym ekosystemie — od opracowania bardziej ustandaryzowanych badań klinicznych po nowe schematy działania w obszarze badań i rozwoju oraz w łańcuchu dostaw. W rozmowach w ramach naszego panelu podkreślono, jak bardzo istotne jest połączenie sił przemysłu, organów regulacyjnych i podmiotów świadczących usługi z zakresu opieki zdrowotnej, aby wykorzystać ten potencjał.

Firma Baxter może wprowadzać rewolucyjne zmiany. Nasza firma składa się z 47 000 pracowników na całym świecie, dla których motywacją jest nasza misja ratowania i podtrzymywania życia, a nasze produkty są stosowane w opiece nad pacjentami w ponad 100 krajach — wszystko to zobowiązuje nas do nieustannej pracy nad innowacjami inspirowanymi potrzebami całego świata, dzięki której będziemy docierać do jeszcze większej liczby pacjentów, zapewniając im opiekę na wysokim poziomie.

— mówi Joe Almeida, Prezes zarządu i dyrektor generalny