Wsparcie dla ofiar huraganu Harvey

Misja firmy Baxter polegająca na ratowaniu i podtrzymywaniu życia wzywa nas, abyśmy pomagali w czasie kryzysu.

Solidaryzujemy się z osobami, które ucierpiały na południowym wschodzie stanu Teksas oraz w okolicach, gdzie huragan Harvey uderzył z największą siłą, i oferujemy nasze długofalowe wsparcie.

W tym tygodniu naszym priorytetem była pomoc naszym pracownikom pracującym na miejscu 24 godziny na dobę, w zapewnieniu ratujących i podtrzymujących życie produktów do lokalnych szpitali i klinik nefrologicznych. Szczególne podziękowania kierujemy do pełnych poświęcenia świadczeniodawców usług zdrowotnych opiekujących się przewlekle chorymi pacjentami lub pacjentami w stanie krytycznym znajdującymi się „na pierwszej linii” katastrofy i wszystkich tych, którzy pracowali bez wytchnienia w obliczu rosnących potrzeb. Pragniemy współpracować z wami wszystkimi podczas doprowadzania naszej działalności do stanu sprzed katastrofy.

Fundacja Baxter International Foundation przekazała naszym partnerom zajmującym się udzielaniem pomocy humanitarnej, jak amerykański Czerwony Krzyż, Americares czy Direct Relief, środki finansowe, aby pomóc im reagować na potrzeby związane z przywróceniem poprzedniego stanu. Fundacja ponadto przekazuje dotacje pracowników na zapomogi.

Firma Baxter współpracuje także z takimi partnerami, jak Americares czy Direct Relief, aby produkty firmy były dostępne jako pierwsze w czasie katastrofy, i odpowiada jednocześnie na bieżące potrzeby humanitarne.

Przeczytaj więcej o zaangażowaniu firmy Baxter w zakresie Dotacji produktów i odpowiedzialności korporacyjnej.