Globalna odpowiedź na huragan Maria

   

Huragan Maria uderzył w Portoryko z niszczycielskim skutkiem 20 września 2017 r. Firma Baxter uruchomiła globalną reakcję na huragan, odpowiadając na potrzeby pacjentów i świadczeniodawców usług zdrowotnych w Stanach Zjednoczonych i naszych pracowników na wyspie.  

Dzięki wdrożeniu planów gotowości na wypadek huraganu firmy Baxter oraz heroicznemu wysiłkowi naszych pracowników na wyspie w ciągu tygodnia od przejścia huraganu w ograniczonym stopniu wznowiono działania produkcyjne. Pełna produkcja rozpoczęła się po podłączeniu wszystkich naszych zakładów do sieci elektrycznej na wyspie pod koniec 2017 r., co na początku 2018 r. doprowadziło do powrotu do poziomu wytwarzania sprzed huraganu. Cały asortyment produkowany na wyspie jest w pełni dostępny. 

Niezawodny i stabilny dostęp do sieci elektrycznej był kluczowy dla pełnego powrotu długofalowych działań produkcyjnych na wyspie. Firma Baxter korzystała z zapasowych generatorów prądu z silnikiem wysokoprężnym we wszystkich zakładach na wyspie, aby fabryki te mogły działać podczas przerw w dostawie energii elektrycznej, jakie miały miejsce w ciągu tygodni i miesięcy bezpośrednio po przejściu huraganu, i nadal nimi dysponuje.

Firma Baxter ogromnie docenia wsparcie ze strony Departamentów Zdrowia i Usług Społecznych oraz Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA), Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (Federal Emergency Management Agency, FEMA), Urzędu ds. Energii Elektrycznej Portoryka (Puerto Rico Power Authority, PREPA) oraz gubernatora Portoryka, Ricarda Rosselló oraz jego personelu w naszym powrocie do pełnej wydajności.

Globalna odpowiedź na wsparcie dostaw produktów do Stanów Zjednoczonych

W Portoryko firma Baxter produkuje systemy MINI-BAG i MINI-BAG Plus (systemy preparatów pozajelitowych o małej objętości, small volume parenterals, SVP), które wykorzystywane są głównie w farmacji w celu dołączania lub domieszkowania leku lub też podawania leku, jak również aminokwasów i niektórych wstępnie wymieszanych produktów.

Baxter facility in Aibonito, Puerto Rico
Baxter facility in Aibonito, Puerto Rico

Aby zwiększyć dostawy produktów na rynek amerykański, firma Baxter wdrożyła celowane strategie naprawcze w całej globalnej sieci produkcyjnej, w tym współpracę z FDA w celu zabezpieczenia dowolności w sferze regulacyjnej dla tymczasowego, specjalnego importu niektórych produktów z zakładów Baxter w Irlandii, Australii, Kanadzie, Meksyku, Anglii, we Włoszech i w Brazylii. Od października 2017 r., kiedy to rozpoczęły się specjalne dostawy, do szpitali w całych Stanach Zjednoczonych wysłano miliony sztuk produktów.

Baxter facility in Jayuya, Puerto Rico
Baxter facility in Jayuya, Puerto Rico

Oprócz SVP, dla klientów w całych Stanach Zjednoczonych w pełni dostępne są preparaty pozajelitowe o dużej objętości firmy Baxter (large volume parenterals, LVP, które często nazywane są „solą fizjologiczną”). Firma Baxter nie wytwarza LVP w Portoryko i huragan Maria nie zakłócił ich produkcji. Ponadto Baxter dostarcza dodatkowe sztuki LVP, aby pomóc sprostać popytowi, z wytwórni w Meksyku, dzięki bezterminowemu zezwoleniu FDA.

 

 

Przygotowujemy się na przyszłość: Globalne podejście do dostaw produktów

Aby zapewnić dodatkową elastyczność w zakresie produkcji odpowiadającej na przyszłe potrzeby w zakresie roztworów dożylnych w Stanach Zjednoczonych, firma Baxter współpracuje z FDA nad uzyskaniem przez nią bezterminowego zezwolenia dla niektórych zakładów na całym świecie jako fabryk alternatywnych, które pozwoliłoby firmie Baxter importować pewne produkty do Stanów Zjednoczonych. Obecnie zatwierdzone bezterminowo przez FDA importy pewnych produktów SVP i LVP pochodzą z zakładów w Irlandii, Hiszpanii i Meksyku.

Wspieranie pracowników i społeczności firmy Baxter w Portoryku

Baxter bringing in humanitarian supplies to Puerto Rico.
Baxter bringing in humanitarian supplies to Puerto Rico

Po huraganie firma Baxter szybko zmobilizowała siły, aby pomóc swoim pracownikom i ich społecznościom. Dla przedstawicieli naszej siły roboczej codziennym wyzwaniem był nie tylko dojazd i powrót z pracy, ponieważ transport i usługi publiczne przestały funkcjonować - musieli oni również mierzyć się z pilnymi, podstawowymi potrzebami własnych rodzin i sąsiadów.

Baxter manufacturing facility in Puerto Rico providing water to the community.
Baxter manufacturing facility in Puerto Rico providing water to the community
 

Firma Baxter pomogła ponad 2000 pracowników w Portoryku, zapewniając artykuły pierwszej potrzeby, jak benzyna, produkty spożywcze, woda oraz kosmetyki i artykuły toaletowe. Koordynowaliśmy wiele codziennych dostaw lotniczych, dzięki którym do pracowników trafiło ponad 11 000 kilogramów najpotrzebniejszych rzeczy. Dystrybuowaliśmy generatory zasilane gazem ziemnym i płyty kuchenne na propan, a w naszych zakładach zorganizowaliśmy pralnie, aby odpowiedzieć na osobiste potrzeby naszych pracowników. Firma Baxter udzieliła także pracownikom pomocy finansowej.

Toys collected by Baxter colleagues for the children of Baxter  employees in Puerto Rico.
Toys collected by Baxter colleagues for the children of employees in Puerto Rico
 

Ponadto, zapewniliśmy społecznościom wokół naszych fabryk dostęp do wody pitnej. Wsparcie dla naszych pracowników i ich rodzin w Portoryko trwało jeszcze przez wiele tygodni i miesięcy po huraganie. Podczas Świąt Bożego Narodzenia w 2017 r. nasi pracownicy zorganizowali prezenty, w których znajdowały się zabawki, książki, przybory szkolne i artykuły sportowe, które trafiły do osób zatrudnionych przez Baxter i ich rodzin na wyspie.

 

Powiązane historie