Profil Firmy

Baxter to międzynarodowa firma medyczna, która powstała w latach trzydziestych ubiegłego wieku w amerykańskim Deerfield (Chicago). Jest obecna jest w 110 krajach, w których zatrudnia prawie 50 tysięcy pracowników. Przez ostatnie 20 lat zdążyła zadomowić się również w Polsce. Obecnie w swojej siedzibie w Warszawie, magazynie i serwisie technicznym w Błoniu oraz nowoczesnej fabryce w Lublinie zatrudnia ponad 400 osób.

Baxter jest producentem innowacyjnych leków i terapii, które ratują i przedłużają życie milionów pacjentów na całym świecie. W 27 fabrykach rozsianych po całym świecie Baxter produkuje między innymi płyny infuzyjne, płyny dializacyjne, leki stosowane w leczeniu, kleje tkankowe, leki stosowane w leczeniu pozajelitowym i wiele, wiele innych. Firma Baxter od lat jest pionierem we wprowadzaniu innowacji w technologiach medycznych, każdego dnia wydając na badania naukowe ponad 2.5 miliona dolarów.

Informacje korporacyjne

Baxter to globalna firma z branży medycznej specjalizująca się w produkcji urządzeń medycznych, leków specjalistycznych i biotechnologii.

Nagrody i wyróżnienia

Nagrody i wyróżnienia

Lista nagród i wyróżnień przyznanych firmie Baxter.

Dowiedz się wiecej
Globalna obecność

Globalna obecność

Firma Baxter zatrudnia około 48500 pracowników na całym świecie.

Dowiedz się wiecej
Historia

Historia

Baxter jest liderem w branży opieki zdrowotnej od ponad 80 lat.

Dowiedz się wiecej
Artykuły informacyjne

Artykuły informacyjne

Dodatkowe zasoby informacyjne w formie artykułów, materiałów prasowych, etc.

Dowiedz się wiecej